Geeks With Blogs
Jakub Malinowski's blog The blog about ASP.NET
ASP.NET MVC RC2 pojawił się 3 marca i jest już prawdopodobnie ostatnim release'em przed wersją RTM. RC2 w przeciwieństwie do RC1 nie wnosi dużych zmian i skierowany jest przede wszystkim do hostingowców, choć by zdeployować aplikację i tak trzeba zrobic update referencji i/lub binariów. Ale skupiając się na zmianach:
 1. (tylko release note) Od tej wersji ASP.NET SP1 jest wymagane. Oznacza to po prostu, że MVC nie wychdzi już w paczce razem z System.Web.Routing, ani System.Web.Abstractions. I moze sie to wymagac straszne, i można pomyśleć, że to już koniec (nie mam SP1, co się stanie?). Ale oczywiście nie jest to koniec - SP1 jest wymagane tylko przez instalator - wciąż można przeprowadzić deploy przez xcopy jak to opisał Phil tutaj: http://haacked.com/archive/2008/11/03/bin-deploy-aspnetmvc.aspx.
 2. (tylko release note) Mamy możliwość instalacji serwerowej - czyli z uzyciem ngena, i bez template'ów i narzędzi dla Visual Studio.
 3. msiexec /i AspNetMVC1-RC2.msi /l*v .\mvc.log MVC_SERVER_INSTALL="YES"

 4. Jeśli na jednym serwerze mamy kilka aplikacji korzystających z Anti-Forgery w MVC, to możemy ustawić ścieżke cookie, tak aby nie było konfliktów, np "/MyApp".
 5. Lokalizacja walidacji w DefaultModelBinder. Wcześniej nie dało się tego zrobić, a teraz po prostu tworzymy np. w App_GlobalResources plik MyRes.resx. I w nim wpisujemy zlokalizowane komunikaty walidacji dla odpowiednich kluczy używanych przez MVC (wspomnę o tym w następnym poście). Przy starcie aplikacji:
 6. protected void Application_Start() {

  RegisterRoutes(RouteTable.Routes);


  DefaultModelBinder.ResourceClassKey = "MyRes";

  ValidationExtensions.ResourceClassKey = "MyRes";

  }
  I MVC zajmie się resztą - tzn. jeśli nie podamy ResourceClassKey lub nic nie zlokalizujemy - zostaną wypisane standardowe wartości, ewentualnie, jeśli w ResourceClassKey podamy klucz (nazwa pliku) który nie istnieje - to dostaniemy exception.
 7. jQuery teraz w wersji 1.3.1 - poprzednio team nie zdążył dodać tej wersji, oczywiście mamy dostępne -vsdoc.
 8. Jest kilka poprawek, jednak nie doszukałem się wśród nich jakichś szczególnie ważnych.
 9. Jeśli chodzi o upgrade aplikacji do tego release'a to Microsoft daje prostą instrukcję: zaktualizuj referencje do System.Web.Mvc.dll, popraw błędy kompilacji. :)
Wciąż czekam na zapowiedziane nawet oficjalnie w Roadmapie "Subcontrollers - More details to follow.", ale nie wiem czy się doczekam.


Posted on Wednesday, March 4, 2009 9:31 PM JavaScript | Back to top


Comments on this post: [PL]ASP.NET MVC RC2

Comments are closed.
Comments have been closed on this topic.
Copyright © jakubmal | Powered by: GeeksWithBlogs.net